Continental Türkiye

Rakamlarla Continental

Continental, 1871 yılında Hannover'de “Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie” anonim şirketi olarak kurulur. Hannover'de bulunan ana fabrikada üretim yumuşak kauçuk ürünler ve kauçuklanmış kumaşın yanında fayton ve bisiklet için sert lastikleri kapsar.

Gelişim ve üretimde yakalanan başarılara 1989 yılında düz sırtlı pnömatik otomobil lastiğinin üretimi ile bir yenisi eklenir. 20, yüzyılın başında Continental balon kumaşı ilk Alman zeplininde gaz hücrelerinin sızdırmazlığını sağlamak amacıyla kullanılır. 1904 yılında Continental dünyada kanallı otomobil lastiklerini geliştiren ilk şirket olur. 1905 yılında daha sonra üretilecek çivili lastiklere benzer perçinli, patinajı yapmayan lastiklerin üretimine başlanır; üç sene sonra ise çıkarılabilir tur arabası jantları icat edilir. Fransız havacı Louis Blériot 1909 yılında İngiliz Kanalını uçakla geçen ilk insan olur. Blériot'nun tek kanatlı uçağının yüzeyi Continental Aeroplan maddesi ile kaplanmıştır.

1920'lerin sonunda şirket kauçuk endüstrisinin önemli şirketleri ile birleşerek “Continental Gummi-Werke AG” unvanını alır.

1951 yılında çelik kortlu konveyör bantlarının üretimine başladık. 1955 yılında kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirket olduk. 1960 yılında kuşaklı lastiklerin seri üretimine geçilir. Bu tarihten neredeyse 30 yıl sonra, pazara ilk çevre dostu binek otomobil lastiğini süren şirket olduk.

Otomotiv endüstrisinde sistem yönetimini geliştirmek amacıyla 1995 yılında Otomotiv Sistemleri iş kolu kurulur. 1997 yılında hibrid tahrik sistemleri için gerekli olan anahtar teknolojiyi piyasaya sunduk.

Bugün Continental, dünyanın en büyük 5 otomotiv tedarikçisinden biridir. Fren sistemleri, aktarma organları ve şase sistem ve aksamları, enstrümantasyon, bilgi ve eğlence çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer tedarikçisi olarak Continental ileri sürüş güvenliğine ve küresel iklimin korunmasına katkıda bulunuyor. Continental aynı zamanda otomobil iletişim ağı konusunda uzman bir iş ortağıdır.

Otomotiv ve Kauçuk Grubu olarak ikiye ayrılan Continental Grubu bünyesinde beş iş kolunu barındırır:

Şase ve Güvenlik, aktif ve pasif güvenlik ile araç dinamiklerine yönelik modern teknolojilere odaklanır.
Güç Aktarma Sistemleri, günümüzde ve gelecekte tüm araç kategorilerinde güç aktarma organları için yenlikçi ve verimli sistem çözümlerini temsil eder.
İç Aksam, araç bilgisinin sunum ve yönetimine ilişkin faaliyetler bütününü içer.
Lastik, yolcu otomobilinden kamyona, otobüse ve inşaat makinesinden özel araca, bisiklet ve motosiklete kadar her türlü kullanıma uygun lastikler sunar. Continental lastikleri, tüm hava koşullarında sıra dışı güvenilir yol takibi becerisine sahip mükemmel güç aktarımını temsil eder.
ContiTech otomotiv endüstrisi ve diğer endüstriler için fonksiyonel parça, bileşen ve sistemler üretir.